×

Uwaga

Please enter your DISQUS subdomain in order to use the 'DISQUS Comments for Joomla!' plugin. If you don't have a DISQUS account, register for one here

JUSTYNA MARSZAŁKOWSKA-JAKUBIK

 JustynaJ 97901

fot. Łukasz Echeński

 

Moja długa droga ku wiedzy rozpoczęła się w roku 2000 w Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Zaraz po zdobyciu dyplomu, przyjęłam propozycję wykładania na swojej uczelni. Przez kilka lat zagłębiłam tajniki takich przedmiotów jak Epidemiologia i Metodologia Badań Naukowych.

Obecnie współpracuję z dwiema uczelniami. Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia z Higieny oraz jestem autorką internetowego kursu dot. podstaw Dietetyki (Dietetyka w profilaktyce i terapii otyłości – na kurs można się zapisać poprzez stronę uczelni). Jak również z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia, gdzie uczę Dietetyki, zarówno na studiach dziennych i zaocznych  (Kosmetologia), jak i na Podyplomowych (Trychologia Kosmetologiczna).

 

Doradzanie i motywowanie innych do wprowadzania zmian w nawykach żywieniowych oraz zarażanie ludzi pasją zdrowego stylu życia daje mi ogromną satysfakcję. Dlatego od zawsze marzyłam o własnej poradni i bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Jestem więc przykładem, że marzenia się spełniają - moje spełniło się w lutym roku 2007, kiedy otworzyłam Centrum Dietetyczne Prolinea na warszawskich Starych Bielanach.
Jednak na tym nie koniec. Nieustannie się dokształcam, uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

 

Wyznaję zasadę, że dieta to styl życia, a nie tylko odchudzanie. Ubytek masy ciała powinien być jedynie efektem ubocznym zdrowego i smacznego życia! Inspirują mnie ludzie, ich wola zmian oraz szukanie recepty na zdrowe i szczęśliwe życie.