Opcje drukowania:

BIAŁA CZEKOLADA PRZEPIS bez E 476

Porcje1 PorcjaCzas przygotowania15 minutCzas gotowania20 minutCzas całkowity35 minut

 60 g masła kakaowego
 30 g nerkowców
 2 łyżki stołowe odżywki białkowej niesłodzonej
 2 łyżki stołowe cukru
 ew. orzechy, rodzynki, wiórki kokosowe, owoce goji lub inne ulubione dodatki
1

Orzechy zmiksuj na pył.

2

Masło kakaowe rozpuść w kąpieli wodnej, następnie dodaj pozostałe składniki – odżywkę lub jej zamienniki, zmielone orzechy oraz cukier i opcjonalnie dodatki.

3

Masę dokładnie wymieszaj i przelej do foremki (najlepiej silikonowej) i udekoruj orzechami lub owocami goji.

4

Wstaw do lodówki na około 15 – 20 minut.

5

Z racji tego, że masło kakaowe ma temperaturę topnienia około 30-35 st. C domową czekoladę należy przechowywać w lodówce. Spokojnie powinna wytrzymać około tygodnia (u mnie nie wytrzymała nawet doby) ;)

uwagi,
6

Nerkowce możesz zastąpić fistaszkami, ale wpłynie to na smak gotowego produktu (moim zdaniem niekorzystnie, nerkowce są najdelikatniejszymi z orzechów).

7

Odżywkę niesmakową możesz zastąpić odżywką smakową lub ew. zwykłym mlekiem w proszku, ale wtedy pomiń cukier. Jeśli zależy Ci na wersji wegańskiej użyj roślinnego „mleka” w proszku. Jeśli chcesz otrzymać czekoladę mleczną połowę odżywki zastąp kakao, jeśli chcesz czekoladę gorzką całą odżywkę zastąp gorzkim kakao.

8

Masło kakaowe możesz zastąpić nieco tańszym i bardziej dostępnym olejem kokosowym, ale wpłynie to znacząco na konsystencję i smak. Czekolada z olejem kokosowym nie będzie się rozpływała w ustach, a jej smak będzie mniej czekoladowy.