Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować włosy? Poradnik krok po kroku

Uroda Data publikacji - 7 grudnia 2023 Autor - Redakcja e-prolinea.pl
Jak pielęgnować włosy


Jeśli do tej pory używałaś tylko podstawowych produktów do włosów i Twoje kosmyki zaczęły się upominać o więcej troski i uwagi – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem i z naszymi radami, jak krok po kroku zadbać właściwie o pukle.

Nie tylko pielęgnacja

Włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, ale nie tylko. Bardzo ważne jest również dla nich to, co… jemy! Aby włosy było silne, zdrowe i lśniące należy zadbać o właściwą, zbilansowaną i pełną wartości odżywczych dietę. Istotny jest także tryb życia. Bez witamin i minerałów, a także aktywności fizycznej i odpowiedniej liczby godzin snu – włosy nigdy nie będą wyglądać zdrowo. Ten obszar życia należy mieć ściśle pod kontrolą. Tylko w ten sposób można osiągnąć zadowalające efekty stosując dobrej jakości kosmetyki.

Krok pierwszy – czesanie i mycie włosów

Przed umyciem należy dobrze rozczesać włosy – aby nie plątały się pod prysznicem i aby pozbyć się z nich pozostałości po kosmetykach, które użyto po ostatnim myciu. Proste kosmyki powinno się rozczesać również po wyschnięciu – ponieważ kiedy są mokre, są podatne na uszkodzeniach. Nie dotyczy to włosów kręconych, które należy rozczesać świeżo po umyciu, w ten sposób można zachować ładny skręt loków i uniknąć puszenia. Posiadacze kręconych pukli powinni wybierać do czesania grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Należy także zrezygnować z drogeryjnych kosmetyków i zdecydować się na wysokiej jakości produkt oczyszczający, taki jak szampon Alterna. Tego typu preparat powinien zawierać naturalne i łagodne substancje, a także oleje (kokosowy, jojoba, rycynowy), glinka, masło shea, D-pantenol, olejki eteryczne itd. Co ważne, taki produkt jak szampon Alterna może mieć ciekawe działanie, na przykład może być wygładzający, odbudowujący, nadający objętość czy nawilżający i nie tylko.

Co ważne, włosy należy myć letnią wodą, nie gorącą. Zbyt ciepły strumień sprawia, że kosmyki są podatne na uszkodzenia.

Warto również zauważyć, że szampon powinno się przede wszystkim nałożyć na skórę głowy – należy go łagodnie wmasować w skórę.

Co do suszenia – powinno się je wykonywać delikatnie. Najlepiej zrezygnować z intensywnego czy agresywnego wręcz wyciskania wody czy też pociera ich ręcznikiem. To bardzo szybko droga do uszkodzeń i osłabienia stanu kosmyków. Nie powinno się też używać zbyt często suszarki. Włosy najlepiej związać w turban z ręcznika i delikatnie odcisnąć nadmiar wody.

Krok drugi – odżywianie

Szampon ma oczyścić skórę głowy i włosy, zaś odżywka ma za zadanie nawilżyć, aby kosmyki były miękkie, gładkie, błyszczące, sprężyste i odpowiednio odżywione. Produkt ten powinien stanowić z szamponem nieodłączny zestaw podczas każdego mycia. Najlepiej sięgać po preparat wysokiej jakości, taki jak odżywka Alterna z naturalnym składem bez parabenów i silikonów. Odżywka Alterna powinna być dopasowana do potrzeb włosów, w sklepach są dostępne preparaty do włosów suchych, wygładzające, odbudowujące, nadające objętość, nawilżające itd.

Warto stosować również co jakiś czas, na przykład raz w tygodniu, porządną maskę do włosów. Tego typu artykuł stanowi prawdziwą bombę witaminową, dlatego wystarczy używać go 1-2 razy w tygodniu. Maskę należy zastosować już po oczyszczeniu i nawilżeniu włosów. Zwykle trzyma się ją na włosach przez 5-10 minut i spłukuje.

Krok trzeci – suszenie

Najlepiej nie używać suszarki i pozwolić włosów naturalnie wyschnąć. Nie powinno się też chodzić spać z mokrymi włosami. Kiedy jednak trzeba włosy wysuszyć, najlepiej zastosować chłodny nawiew. Co ważne, kosmyki powinno się suszyć ku końcówkom. W przypadku loków należy stosować dyfuzor.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-prolinea.pl

Nasi redaktorzy na blogu tematycznym o zdrowiu, sporcie i diecie to zespół doświadczonych ekspertów, którzy pasjonują się promowaniem zdrowego stylu życia i dzieleniem się wiedzą z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę w dziedzinach zdrowia, fitnessu, żywienia oraz psychologii, co pozwala nam dostarczać wartościowe i rzetelne treści. Jako redaktorzy, staramy się inspirować naszych czytelników do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i ciekawostki na temat zdrowego stylu życia, treningów, diety, suplementacji oraz psychologicznych aspektów zdrowia i motywacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposoby