E-prolinea.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

LifestyleUroda

Najskuteczniejsze domowe sposoby na wągry

Najskuteczniejsze domowe sposoby na wągry

Zaskórniki to dość problematyczne zmiany skórne, dlatego wiele osób zastanawia się, jak je w skuteczny sposób wyeliminować. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Peeling z płatków owsianych

Wśród najskuteczniejszych domowych sposobów na wągry można wskazać zastosowanie peelingu z płatków owsianych, a także maślanki. W celu wykorzystania tej metody należy połączyć łyżkę zmielonych płatków owsianych wraz z dwoma łyżkami maślanki. Powstałą papkę należy nałożyć na czystą i suchą skórę, a następnie wmasować kolistymi ruchami. Po dziesięciu minutach należy przemyć twarz czystą wodą.

Olejek pichtowy z naftą

Najlepsze sposoby na wągry to także połączenie olejku pichtowego wraz z naftą kosmetyczną lub petroleum. W tym przypadku naftę kosmetyczną lub petroleum należy umieścić na płatku wykorzystywanym do demakijażu, a następnie dodać do tego dwie lub trzy krople olejku pichtowego. Najlepiej zastosować proporcję cztery do jednego. Nafta kosmetyczna doskonale sprawdzi się w przypadku posiadania cery suchej oraz mieszanej, a petroleum lepiej wykorzystać posiadając cerę tłustą.

Tonik z aspiryny

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na pozbycie się wągrów jet zastosowanie tonika stworzonego z aspiryny. Około dziesięciu tabletek aspiryny należy rozpuścić w pięćdziesięciu mililitrach wody przegotowanej lub destylowanej. Do powstałego płynu można dodać dwie krople olejku pichtowego lub gliceryny. Tonik warto stosować w sposób regularny raz dziennie. Najlepiej, żeby cała kuracja trwała od dwóch do czterech tygodniu, ponieważ wtedy będzie najefektywniejsza.

Maseczka z aspiryny

Bardzo dobrą metodą na minimalizowanie wągrów na skórze jest także maseczka z aspiryny. W tym przypadku trzy tabletki aspiryny powinno się zalać łyżeczką wody, a następnie należy je rozgnieść. Powstałą masę można połączyć z jogurtem naturalnym lub greckim, aby łatwiej można ją było nałożyć na twarz. Maseczkę najlepiej nakładać na czystą i suchą skórę twarzy na dwadzieścia minut, a następnie ją zmyć. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż maseczki z aspiryny nie powinno się stosować w przypadku widocznych oznak trądziku, ponieważ może nasilić zmiany.

Maseczka cynamonowa

Pielęgnacja twarzy z wągrami może być realizowana również dzięki wykorzystaniu maseczki cynamonowej. Aby zastosować tą kurację należy wymieszać jedną łyżeczkę cynamonu wraz z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego lub greckiego. Maseczkę należy nałożyć na twarz i zmyć ją po dziesięciu minutach. Maseczka z cynamonem może wywoływać lekkie pieczenie, dlatego nie jest polecana osobom z wrażliwą cerą.

Ziołowa parówka

Na wągry bardzo polecane są także ziołowe parówki, dlatego warto wykorzystać to rozwiązanie w praktyce oraz sprawdzić jego efektywność. W celu wykonania parówki należy nalać do miski gorącej wody oraz dodać do niej różne zioła. Wśród przykładów ziół można wskazać rumianek lub miętę. Nachylenie się nad miską z ręcznikiem otworzy pory, dzięki czemu wągry będą łatwiejsze do usunięcia. Dlatego po ziołowej parówce warto również wykonać maseczkę oczyszczającą skórę, która wyeliminuje wszystkie niedoskonałości.

Udostępnij